Odchudzanie

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat odchudzania.

Odchudzanie dla mężczyzn - interesujące fakty i porady

Mężczyzna trudniej znosi niedogodności diety, jednak chętniej angażuje się w ćwiczenia fizyczne. Warto też, by wspomagał odchudzanie odpowiednimi preparatami.

Mężczyzna na diecie

Nie wszyscy mężczyźni się do tego przyznają, ale wszyscy chcą wyglądać pięknie i młodo. A tym bardziej mieć wysportowaną i umięśnioną sylwetkę. Niestety, błędy dietetyczne - spożywanie zbyt obfitych i zbyt kalorycznych posiłków, niechęć (lub brak czasu) do ćwiczeń fizycznych - skutkuje nadwagą przeradzającą się w otyłość. U mężczyzn występuje najczęściej typ otyłości brzusznej, co skutkuje gorszą sprawnością organów wewnętrznych i podwyższonym ryzykiem wystąpienia chorób nowotworowych, zawału serca, cukrzycy. Zmniejsza się też sprawność fizyczna organizmu, występuje szybka męczliwość, a nadmiernie obciążone stawy i kręgosłup ulegają deformacjom.

Nie da się przeprowadzić odchudzania bez zmiany diety na lekkostrawną i małokaloryczną. Zwłaszcza dla mężczyzn pracujących fizycznie może to być poważny problem. Dieta nie może utrudniać normalnej egzystencji, dlatego rzadko wchodzą w grę kuracje restrykcyjne. Czasami jednak wystarcza niewielka korekta dotychczasowej diety, by tkanka tłuszczowa uległa redukcji.

Na pewno trzeba zrezygnować z tłuszczów zwierzęcych, z potraw smażonych, z alkoholu i słodyczy, zmniejszyć ilość spożywanych węglowodanów. W to miejsce trzeba wprowadzić ryby morskie, chudy drób, gruboziarniste kasze, pieczywo z pełnego przemiału oraz dużo warzyw i owoców.

Mężczyzna odchudzający się to mężczyzna aktywny

Aktywność fizyczna to pierwszy krok do zdrowej wagi. Trzeba więc wygospodarować czas na siłownię, rower, jogging czy gry zespołowe. Ważniejsza niż dyscyplina sportowa jest systematyczność. Lepiej kilka razy w tygodniu ćwiczyć przez kilkadziesiąt minut niż raz w tygodniu kopać piłkę przez dwie godziny.

Dla panów, którzy już dawno temu wzięli rozbrat ze sportem, zaleca się stopniowe dawkowanie wysiłku, jeśli chodzi o czas jak i natężenie ćwiczeń.

Sport, zwłaszcza ćwiczenia aerobowe, przyspieszają metabolizm tkanki tłuszczowej. Po powrocie z hali sportowej czy z siłowni trzeba zadbać o niskokaloryczny posiłek. Objadanie się spowoduje, że wysiłek pójdzie na marne.

Preparaty na odchudzanie dla mężczyzn

Panowie, którzy zdecydowali się na odchudzanie i przestrzegają diety, z radością postrzegają ubytek tkanki tłuszczowej, ale z niepokojem obserwują wątłe mięśnie, które teraz nie są już skryte pod warstwą tłuszczu. Trzeba więc zadbać też o muskulaturę.

Pomocne w budowaniu masy mięśniowej, ale też w redukcji tłuszczu są np. preparaty odchudzające z zawartością L-karnityny. Jest to substancja dobrze tolerowana i bezpieczna dla organizmu.

Natomiast z ryzykiem dla zdrowia wiąże się zażywanie niedozwolonych preparatów, kupowanych bez recepty.