Odchudzanie

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat odchudzania.

Odchudzanie porady - interesujące fakty i porady

Warto posiąść pewną wiedzę na temat odchudzania. Wiadomości o dietach można znaleźć prasie, książkach i Internecie. Nigdy też dosyć rad ułatwiających odchudzanie. Oto kilka z nich.

Dobierz dietę do swoich możliwości

Żeby proces odchudzania przeprowadzić do końca, trzeba wybrać dietę, której podołamy. Jeśli nie dysponujemy dużą ilością wolnego czasu, nie decydujmy się na dietę, która wymaga dużo czasu na zakupy określonych produktów (bo nie można ich zastąpić innymi) i gotowanie, a także na żmudne obliczanie indeksu glikemicznego czy kalorii.

Jeśli z trudem powstrzymujemy apetyt, nie wybierajmy diety bardzo niskokalorycznej, bo z pewnością się okaże, że ataki głodu zmuszą nas do zjadania wszystkiego, co znajdzie się pod ręką.

Jeśli nie jesteśmy smakoszami mięsa, nie wybierajmy diety proteinowej. A jeśli słabo nam się robi z powodu zapachu gotującej się kapusty, zrezygnujmy z diety kapuścianej.

Jedz 5 razy dziennie

Ilość kalorii, którą wolno nam spożyć w ciągu dnia dzielimy na 5 posiłków. Przerwy między nimi nie powinny trwać dłużej niż 4 godziny. To nam zapewni dotrwanie w dobrej kondycji, bez odczuwania głodu, który zmuszałby do obżarstwa, do następnego posiłku.

Kolacja powinna być zjadana nie później niż na 2 godziny przed snem. Chodzi o to, że podczas snu zmniejszony jest metabolizm.

Posiłki powinny być spożywane w stałych porach, to przyspiesza proces trawienia.

Kup patelnię grillową

Przygotujesz na niej smaczne posiłki, bez użycia tłuszczu i w szybkim czasie. Do warzyw i mięsa dodawaj dużo ziół, przyspieszają one przemianę materii.

Dużo pij

W trakcie odchudzania trzeba przyjmować sporo płynów. Powinno to być około 2 litrów dziennie. Szczególnie zalecana jest woda, ale też mile widziane są herbaty ziołowe i owocowe - oczywiście niesłodzone.

Właściwości odchudzające posiada herbata zielona i czerwona oraz czarna kawa.

Płyny, po pierwsze zapełniają żołądek, zmniejszając uczucie głodu, a po drugie, ułatwiają trawienie i wydalanie toksyn. Napoje alkoholowe nie są wskazane, bo są wysokokaloryczne.

Ruszaj się

Ruch jest dobry na wszystko, w tym i na nadwagę. Nie cierpisz sportu, to chociaż spaceruj, zajmij się pracą w ogrodzie, zapisz się na kurs tańca, zrezygnuj z dojazdów do pracy autem, wysiadaj z autobusu 2 przystanki wcześniej, „przeproś się” z rowerem, kup kijki do nordic walkingu.

Wysypiaj się

Znawcy twierdzą, że człowiek cierpiący na niedobory snu, zjada więcej kalorii niż człowiek wyspany. Śpij więc tyle godzin, ile twój organizm potrzebuje. Nie musisz siedzieć po nocach.