Odchudzanie

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat odchudzania.

SPA odchudzanie - interesujące fakty i porady

Ośrodki SPA zalecają wiele zabiegów, które polegają na miejscowym usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Odbywa się to z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń oraz technologii. Oto niektóre z nich.

Zabieg ULTRACONTOUR

Zabieg służy do usuwania lokalnego nadmiaru tkanki tłuszczowej, np. z brzucha, bioder, ud. Przy odchudzaniu tradycyjnym sposobem, czyli przy pomocy diet, tkanka tłuszczowa jest usuwana równomiernie. Ale są osoby, które potrzebują zlikwidować fałdki tłuszczu tylko w określonym miejscu. Mogą to zrobić w SPA.

Zabieg polega na zastosowaniu urządzenia, które wykorzystuje podwójne działanie terapeutyczne fal ultradźwiękowych. Pozwalają one na niszczenie błon komórkowych tłuszczu, dzięki czemu przedostaje się do przestrzeni międzykomórkowych, skąd drogami limfatycznymi wydalany jest z organizmu. Jeden zabieg, trwający około godzinę, pozwala na usunięcie 250 – 270 gram tłuszczu. Zalecane są 3 zabiegi.

TriPollar®

Innowacyjnym zabiegiem lokalnego usuwania tłuszczu, a jednocześnie likwidacji cellulitu, bo ta dolegliwość często towarzyszy nadmiernie rozbudowanej tkance tłuszczowej, jest TriPollar®. Polega to na wykorzystaniu fal radiowych, które rozgrzewają komórki tłuszczowe. Płynny tłuszcz przemieszcza się do przestrzeni międzykomórkowej, a potem przedostaje się do układu krwionośnego i limfatycznego. Następnie jest trawiony przez wątrobę i wydalany prze nerki i układ trawienny.

PowerSlim Active

PowerSlim Active to propozycja dla aktywnych. Są to urządzenia wykorzystujące połączenie podczerwieni, jonizacji i ruchu. Podczerwień podgrzewa tkanki i mięśnie, poprawia krążenie i metabolizm. Jonizacja dotlenia komórki. To sprawia, że ćwiczenia (marsz) są bardzo skuteczne, a efekty kilkaset razy większe od uzyskanych tradycyjną metodą żmudnych ćwiczeń. Tak więc utrata tkanki tłuszczowej jest błyskawiczna i widoczna po pierwszej sesji.

Zalety SPA

Poza tym ośrodki SPA oferują kompleksowe zabiegi dla naszej skóry: masaże, basen, suanę, bicze wodne, treningi pod okiem instruktorów. Wiele z nich prowadzi tygodniowe lub dwutygodniowe wczasy odchudzające, podczas których - pod kierunkiem profesjonalistów - można opanować zasady zdrowego żywienia, schudnąć, wymodelować sylwetkę, przejść przez odnowę biologiczną i nabrać nawyków aktywnego spędzania czasu. Efekty diety i zabiegów w SPA mogą nas znacząco zmobilizować do włożenia wysiłku w zachowanie szczuplejszej sylwetki.