Odchudzanie

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat odchudzania.

Odchudzanie wczasy - interesujące fakty i porady

Walczyć z nadwagą można na grupowych wczasach. Takie odchudzanie ma wiele zalet i tylko dwie wady. Warto więc rozważyć i tę opcją, chcąc zwalczyć zbędne kilogramy.

Zalety wczasowego odchudzania

Wiele ośrodków wczasowych i centrów SPA organizuje wczasy odchudzające. Zawsze jest na nie dużo chętnych. Dlaczego cieszą się takim powodzeniem?

Ludzie chętnie z nich korzystają, ponieważ zorganizowane odchudzanie nie wymaga od nich wysiłku, poza podporządkowaniem się zaleceniom oraz korzystaniem z wszystkich zajęć. W domu, w nawale codziennych obowiązków nie ma czasu ani na dietetyczne odżywianie, ani tym bardziej na uprawianie sportu.

Wakacje to czas, który możemy poświęcić swojemu zdrowiu i urodzie. Do tego celu służą wczasy odchudzające. Mają one sporo zalet.

Po pierwsze - podawane tam posiłki są niskokaloryczne, ich przygotowanie nie wymaga osobistego zaangażowania. Jeśli tylko nie uzupełnia się diety w pobliskiej cukierni, to już można liczyć na utratę kilograma czy dwóch. Niektóre ośrodki przeprowadzają też szkolenia na temat zdrowego odchudzania, uczą przygotowywania niskokalorycznych potraw i komponowania posiłków.

Po drugie - przygotowywany jest bogaty i urozmaicony program aktywności fizycznej. Są to ćwiczenia pod okiem instruktora, z przyrządami i na basenie. Jest jacuzzi i sauna. Nie brakuje też ćwiczeń w terenie: nordic walking, jogging, marszobiegi. Takie wspólne ćwiczenia mobilizują i motywują do wysiłku, zapewniając systematyczność. Nie bez znaczenia jest, że nabyte nawyki żywieniowe oraz aktywne spędzanie czasu można przenieść na grunt domowy i kontynuować odchudzanie.

Zaletą takich wczasów jest też możliwość skorzystania z odnowy biologicznej, zabiegów SPA, masaży itp., co poprawia wygląd skóry i zapewnia dobre samopoczucie. Po takim aktywnym wypoczynku każdy urlopowicz czuje się zrelaksowany, odmłodzony i lżejszy.

Wady wczasów odchudzających

Jedną z wad jest ich czas trwania. Na ogół jest to tydzień albo dwa tygodnie. To za mało, gdy trzeba zrzucić większy niż 2-4 kilogramowy zapas tkanki tłuszczowej. Można by jeszcze pouskarżać się na wysokie ceny, ale cóż. Zdrowie i uroda kosztują.